- w 2019 r. prowadzili chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła w 2019 r. susza lub powódź w rozumieniu przepisów
o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, - posiadają numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności (EP), lub weterynaryjny numer identyfikacyjny
nadany przez powiatowego lekarza weterynarii, - złożyli do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie sprawozdanie RRW-22 za rok 2017 oraz rok 2018, zawierające zestawienie dotyczące powierzchni stawów rybnych oraz ilości ryb wyprodukowanych
w stawach rybnych i innych urządzeniach służących do chowu lub hodowli. - Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych;
- Osoby samozatrudnione – osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.
- Profesjonalną pomoc prawnika, wykwalifikowanego doradcy, mediatora;
- Informację o twoich prawach i obowiązkach w danej sytuacji;
- Wskazanie sposobu rozwiązania twojego problemu prawnego;
- Pomoc w sporządzeniu pism i wniosków.
- Przez internet: na stronie www.np.ms.gov.pl;
- Przez telefon: numer telefonu najbliższego punktu pomocy znajdziesz na stronie internetowej twojej gminy lub starostwa powiatowego.
Aktualizacja treści
Inne
Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2023 rok.
Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2023 rok
Wykaz osób fizycznych-2022
Podstawowa kwota dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2023 rok.
Podstawowa kwota dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2023 rok
Informacja o wynikach przeprowadzonego postępowania w sprawie udzielenia spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2023 roku.
Ogłoszenie Wójta Gminy Domanice o zgłoszenie przez Gminę Domanice wniosku do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
Nieodpłatna pomoc prawna
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców Powiatu Siedleckiego, wszelkie informacje są dostępne na stronie pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-siedlecki/nieodplatna-pomoc-prawna-oraz-nieodplatne-poradnictwo-obywatelskie
Obwieszczenie Wojewody Mazowieckiego z dnia 23 marca 2023r. o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2023r.
OBWIESZCZENIE o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2023 r.
Ogłoszenie Wójta Gminy Domanice o zgłoszenie przez Gminę Domanice wniosku do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
wniosek_o_udzielenie_dotacji_zabytki
Nabór wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2023 roku.
Ogłoszenie_dotacja_dla_spółek_wodnych_2023
Zawiadomienie Starosty Mińskiego 27.01.2023r.
Dofinansowanie dla Gminy Domanice na przedsięwzięcie np. Poznaj Polskę.
Inspekcja Weterynaryjna, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Siedlcach
Ptasia grypa
Inspekcja Weterynaryjna, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Siedlcach
Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2022 rok.
Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla oddziałów przedszkolnych na 2022 rok
Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2022 rok - aktualizacja październikowa
Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla oddziałów przedszkolnych na 2022 rok
Plakat światowy dzień wścieklizny
Komunikat CEEB
Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2022 rok.
I Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla oddziałów przedszkolnych na 2022 rok
Kampania Informacyjna Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii
Wykaz osób fizycznych, którym udzielono pomocy publicznej w 2021r.
Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2022 rok.
Podstawowa kwota dotacji dla oddziałów przedszkolnych na 2022 rok
Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu docelowego substancji w powietrzu.
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Siedlcach
Pismo w sprawie postepowania ze zwięrzętami towarzyszącymi uchodźcom z Ukrainy
Obwieszczenie Marszałka Województwa Mazowieckiego- obwody łowieckie
Obwieszczenie 27.10.2021r.
Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2021 rok - aktualizacja październikowa
Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla oddziałów przedszkolnych na 2021 rok
Nowy dowód osobisty
Lasy 27.09.2021r.
Projekt pn. „Mazowieckie Syreny+
- rozbudowa i modernizacja systemu ostrzegania i alarmowania ludności”
Realizowany przez Wojewodę Mazowieckiego
w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Unii Europejskiej.
Co stracisz, jeśli się nie spiszesz
Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedyna na 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Dlatego jeśli wciąż zwlekasz ze spisem, to miej świadomość strat, na jakie narażasz siebie, swoją rodzinę i swoją gminę, jeśli zaniedbasz ten ustawowy obowiązek.
Udział w spisie nie jest dla Ciebie wielkim obciążeniem – wystarczy 10 minut i zrobione! Nie powinieneś się zatem usprawiedliwiać brakiem czasu. Co więcej, jeśli nie weźmiesz udziału w spisie, to nie statystycy i urzędnicy będą pokrzywdzeni, lecz Ty sam oraz Twoja rodzina.
Będzie trudniej o nową szkołę, autobus albo remont drogi
Planowanie infrastruktury publicznej musi być oparte na rzetelnych i miarodajnych danych. Jeśli się nie spiszesz i podobnie zrobią inni mieszkańcy Twojej gminy, samorząd lokalny będzie miał duże trudności, żeby bez twardych i rzetelnych danych planować i realizować ważne dla Twojej lokalnej społeczności inwestycje: żłobki, przedszkola, szkoły, szpitale, drogi czy transport publiczny.
Nie spisując się, szkodzisz sobie i swoim bliskim!
Jak widzisz, bez Twoich danych spisowych bardzo utrudniony będzie rozwój miejsca, w którym żyjesz Ty i Twoja rodzina. Potraktuj więc udział w spisie nie jako ciężar czy biurokratyczny wymysł, ale jako szansę i inwestycję w przyszłość Twoją i Twoich najbliższych!
Ryzykujesz karę 5 tys. zł
Lekceważąc obowiązek spisowy ryzykujesz karę grzywny. Może ona być dla Ciebie bardzo dotkliwa i sięgnąć nawet 5 tys. zł. Czy warto ryzykować? Masz przecież zapewne dużo pilniejsze wydatki i ważniejsze sprawy niż uciążliwe wizyty w sądzie.
Nie zwlekaj i spisz się - to Ci się po prostu opłaca!
Wypełnij jak najszybciej formularz spisowy na stronie https://spis.gov.pl/ lub zadzwoń na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i spisz się przez telefon. Nie bój się spisu - NIE PYTAMY o Twoje zarobki, majątek, konta bankowe czy oszczędności.
Sąsiedzie, czy już się spisałeś?
Jeśli masz już za sobą udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, to bardzo dobrze - zyskałeś Ty i Twoja gmina. Jednak dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby w Twoje ślady poszli wszyscy inni mieszkańcy gminy. Dlatego podczas pogawędek z sąsiadami i znajomymi warto pytać, czy też już wywiązali się z tego obowiązku.
Dane zebrane podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 będą podstawą do bardzo wielu prorozwojowych i ważnych społecznie przedsięwzięć i inwestycji w Twojej gminie. Dlatego tak istotne jest, aby w spisie wzięło udział 100% mieszkańców Twojej gminy.
Wyjaśnij sąsiadom, że spis jest łatwy
Udział w spisie w przypadku jednej osoby zajmuje zaledwie 10 minut. Pytania są jasno sformułowane i nie powinny nastręczać trudności. Uczul tylko sąsiadów, że warto znać powierzchnię użytkową mieszkania – niektóre spisujące się osoby miały z tym problem. Warto też uświadomić ich – bo dotyczy to wielu rodzin – że padają pytania o osoby zameldowane w mieszkaniu, ale mieszkające za granicą. Powinni też pamiętać o spisaniu dzieci, które jako osoby nieletnie nie mogą samodzielnie wypełnić formularza spisowego.
Podpowiedz, jak się spisać
Najwygodniejsze i najszybsze metody spisowe to:
- Internet: aplikacja spisowa jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/,
- telefon: infolinia spisowa działa pod numerem 22 279 99 99 (wybieramy klawisz „1”, czyli „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”, potem znów „1” - „Spisz się przez telefon”).
Jeśli rozmawiasz z osobą starszą, która nie ma komputera i boi się zadzwonić na infolinię, zachęć ją do spisania się w Gminnym Punkcie Spisowym działającym w każdym urzędzie gminy/miasta. W przypadku osób schorowanych warto zaoferować pomoc w postaci podwózki do urzędu.
Cały czas w terenie pracują rachmistrzowie, którzy przeprowadzają spis w mieszkaniach. Trzeba jednak pamiętać, że mają oni bardzo dużo pracy. Poza tym, osoby starsze mogą mieć obawy, żeby wpuścić do domu obcą osobę.
Nie ma pytań o finanse!
Jeśli sąsiedzi boją się, że spis posłuży do nałożenia na nich jakichś nowych dodatkowych podatków czy opłat, wyjaśnij, że w formularzu nie ma żadnych pytań o zarobki, majątek, konta bankowe czy oszczędności.
Dopinguj do jak najszybszego spisania się
Wiele osób odkłada spis na sam koniec - im bliżej 30 września, tym większe ryzyko, że rachmistrzowie telefoniczni oraz pracownicy Gminnych Biur Spisowych nie będą w stanie pomóc się spisać wszystkim zainteresowanym, a połączenie z infolinią spisową będzie wymagało więcej czasu i cierpliwości. Dlatego zachęcaj sąsiadów do jak najszybszego wypełnienia obowiązku spisowego i uniknięcia niepotrzebnej nerwówki.
Pomóż uniknąć kary
Należy pamiętać, że zaniedbanie obowiązku spisowego może oznaczać dotkliwą karę. W przypadku uporczywej odmowy spisania się sąd może nałożyć grzywnę w wysokości nawet do 5 tys. zł. Warto o tym przypomnieć sąsiadom, żeby nie narażali się niepotrzebnie na przykre konsekwencje zlekceważenia spisu.
Bądź dobrym sąsiadem!
Narodowy Spis Powszechny 2021 jest niezwykle ważny dla Ciebie, Twojej rodziny i całej Twojej „małej ojczyzny”. Tę świadomość staraj się propagować wśród swoich sąsiadów: przypomnij o obowiązku spisowym i zaoferuj pomoc tym, dla których spis nie jest tak łatwy, jak dla Ciebie.
Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc! Nie czekaj do ostatniego dnia września!
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30 września. Zostało już naprawdę niewiele czasu, aby wypełnić obowiązek spisowy.
Spis powszechny trwa od początku kwietnia. W województwie mazowieckim do tej pory spisało się ponad 60% mieszkańców. Do spisania pozostaje więc jeszcze sporo osób, które najczęściej wiedzą o spisie, ale wypełnienie formularza odkładają na ostatnią chwilę. Warto jednak pamiętać, że im dłużej będziemy czekać, tym większe prawdopodobieństwo stresu i problemów związanych np. z logowaniem do aplikacji spisowej lub połączeniem z infolinią spisową w ostatnich dniach września.
Jeszcze się nie spisałeś? Spodziewaj się rachmistrza
Z osobami, które nie spisały się przez Internet, telefon lub w punkcie spisowym w urzędzie miasta/gminy, skontaktuje się rachmistrz spisowy. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (art. 17a ust. 1-3), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz. Dlatego nie warto zwlekać z wypełnieniem formularza, to zajmuje naprawdę tylko kilka minut!
Spis powszechny – unikalne dane zbierane tylko raz na dziesięć lat
Myślenie, że spis mnie nie dotyczy to błąd! Spis powszechny jest obowiązkowy dla każdego! Odbywa się on zaledwie raz na dziesięć lat. Wypełnienie formularza trwa kilka minut – czy to naprawdę dużo w porównaniu do czasu, jaki spędzamy np. oglądając przerwę reklamową w telewizji?
Zebrane w spisie powszechnym informacje służą do planowania i podejmowania działań dotyczących przyszłości naszych rodzin, edukacji, opieki zdrowotnej, nawet infrastruktury transportowej. Przykład? W trakcie spisu powszechnego będziemy proszeni o podanie miejsca zamieszkania oraz lokalizację miejsca pracy. Dzięki temu statystycy sprawdzą, jak wyglądają dojazdy do pracy na poziomie kraju, województwa, a nawet gminy. To z kolei pozwoli władzom lokalnym poznać potrzeby transportowe mieszkańców i organizować połączenia w regionie.
Nie warto więc odkładać udziału w spisie na później. To jedyne badanie statystyczne, które daje nam możliwość wpływu na decyzje dotyczące naszego otoczenia. Następna taka szansa będzie dopiero za 10 lat!
Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl
Ceny opłat za wodę , ścieki
Osoby z niepełnosprawnością w NSP
Dlaczego spisywane są mieszkania
Nie czekaj do września, spisz się już teraz!
Pakiet 11 - Nie czekaj do września.docx
CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
nowe obowiązki właścicieli i zarządców budynków
nowe_obowiazki_wlascicieli_budunkow
deklaracja__zrodla_ciepla_budynki_niezamieszkale
deklaracja__zrodla_ciepla_budynki_zamieszkale
Informacja w sprawie szczepień przeciwko COVID-19
promocja_szczepien_przeciwko_covid_19
Przerwa w dostawie wody
Pszczoły Komunikat 2021
Informacje w sprawie spisu powszechnego - pakiet 9
Załączniki do pobrania:
- Pakiet 9 - Grzywna za brak udziału w spisie.docx
- Pakiet 9 - Grzywna za brak udziału w spisie.png
- Pakiet 9 - Ostatnia szansa (loteria NSP).docx
- Pakiet 9 - Ostatnia szansa (loteria NSP).png
- Pakiet 9 - Rachmistrzowie ruszają w teren.docx
- Pakiet 9 - Rachmistrzowie ruszają w teren.png
Kampania informacyjna "NIE DLA ASF"
5 podstawowych zasad, które pomogą uchronić Twoje stado przed ASF
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla Mieszkańców powiatu siedleckiego.
Lista_jednostek_nieodplatnego_poradnictwa_dostepnego_dla_mieszkancow_powiatu_siedleckiego
Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę w maju Pakiet 5
Najważniejsze metody Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to samospis internetowy i spis przez telefon. Spisywaniem mieszkańców Polski będą się też zajmować rachmistrzowie. Ze względu na sytuację epidemiczną rozpoczną pracę na początku maja i będą się kontaktować WYŁĄCZNIE przez telefon.
Obowiązek spisowy najlepiej wypełnić przez samospis internetowy w domu lub urzędzie gminy. Osoby, które preferują rozmowę telefoniczną, powinny zadzwonić na infolinię spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99.
Jeśli jednak ktoś z ważnych powodów nie może spisać się z własnej inicjatywy i skorzystać z żadnej z tych opcji, powinien spodziewać się kontaktu ze strony rachmistrzów. Ich praca rozpocznie się na początku maja. Do czasu poprawy sytuacji epidemicznej rachmistrzowie będą pracować wyłącznie z wykorzystaniem telefonu. Na terenie województwa mazowieckiego przewidziano wsparcie 2,5 tys. rachmistrzów spisowych.
Jak zweryfikować rachmistrza?
Rachmistrz telefoniczny rozpocznie rozmowę od przedstawienia się i wyjaśnienia, że dzwoni, aby przeprowadzić spis.
Przed rozpoczęciem zadawania pytań spisowych, rachmistrz poinformuje o możliwości weryfikacji jego tożsamości. Można to zrobić dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99, w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl, a także na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Warszawie.
Następnie dla ostatecznej weryfikacji obu stron rozmowy rachmistrz zapyta o wybraną cyfrę z numeru PESEL. Dzięki temu rachmistrz będzie miał pewność, że rozmawia z właściwą osobą.
Rachmistrz nie ma prawa pytać o majątek, konta bankowe, dochody, wyposażenie mieszkania czy czas nieobecności w domu (np. wyjazdy na działkę).
Rachmistrz nie przyjdzie w maju i czerwcu
Wizyty rachmistrzów w domach i mieszkaniach zostały zawieszone z powodu zwiększonego zagrożenia koronawirusem. Ostateczny termin uruchomienia tej formy zbierania danych będzie zależeć od poprawy sytuacji epidemicznej. Zmiana sposobu realizacji wywiadów będzie poprzedzona komunikatem służb statystyki publicznej podanym do publicznej wiadomości za pośrednictwem mediów lokalnych, stron internetowych i mediów społecznościowych urzędów miast i gmin na Mazowszu oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.
Nie daj się oszukać! Pamiętaj!
Jeśli spisałeś się już przez Internet - wypełniłeś formularz spisowy samodzielnie, zostałeś spisany przez współmieszkańców, w gminnym punkcie spisowym - lub poprzez Infolinię spisową (dzwoniąc na nią samodzielnie), Rachmistrz do Ciebie NIE ZADZWONI, ponieważ wypełniłeś już swój obowiązek spisowy.
Jeśli jednak, ktoś zadzwoni i przedstawi się jako rachmistrz, nie udzielaj odpowiedzi, rozłącz się i zgłoś ten fakt na Infolinii spisowej, w swoim urzędzie gminy/miasta lub na policję.
Również w przypadku wizyty w maju lub czerwcu osoby przedstawiającej się jako rachmistrz spisowy, nie wpuszczaj jej do domu i niezwłocznie powiadom o tej sytuacji urząd gminy/miasta lub zgłosić ten fakt na policję.
Pakiet 5 - Spisz sie i wygraj samochód- Czytaj więcej
KRUS- Wymiana osłon na wałach przegubowo-teleskopowych
Nawet 100 tys. euro rocznie dla grup i organizacji producentów
15 kwietnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o wsparcie w ramach działania Tworzenie grup producentów i organizacji producentów finansowanego z PROW 2014-2020. O wsparcie można się ubiegać do 31 maja 2021 r.
Wnioski o przyznanie pomocy należy składać do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR. Można to zrobić elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP albo przesłać przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej lub też złożyć osobiście, lub przez upoważnioną osobę, np. za pośrednictwem wrzutni.
Program skierowany jest do nowych grup producentów rolnych (uznanych od 18 sierpnia 2020 r. na podstawie ustawy z 15 września 2000 r. o grupach producentów rolnych i ich związkach). Grupy te muszą składać się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo. O dofinansowanie mogą starać się również organizacje producentów (uznane na podstawie przepisów ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych). Dofinansowania nie mogą otrzymać producenci drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.
Ubiegający się o wsparcie muszą w pierwszej kolejności uzyskać osobowość prawną wraz z rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym – Rejestrze Przedsiębiorców. Następnym krokiem jest złożenie wniosku o uznanie za grupę producentów rolnych lub organizację producentów wraz z planem biznesowym do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR. Od daty uznania na potencjalnym beneficjencie ciąży obowiązek realizacji zatwierdzonego planu biznesowego. Dopiero wówczas grupa producentów rolnych lub organizacja producentów może złożyć wniosek o przyznanie pomocy finansowej do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR.
Pomoc jest realizowana w formie rocznych płatności przez okres pierwszych pięciu lat, następujących po dacie uznania grupy producentów rolnych lub organizacji producentów. Wysokość wsparcia wynosi: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto, w drugim roku – 9 proc., w trzecim roku – 8 proc., w czwartym roku – 7 proc., w piątym roku – 6 proc. Maksymalny limit przyznawanych środków finansowych to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu.
Więcej informacji na stronie internetowej www.arimr.gov.pl lub pod numerem bezpłatnej infolinii 0 800 38 00 84.
Już za miesiąc spis powszechny!
1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.
Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.
Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.
Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.
Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)
Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2021 rok.
Podstawowa kwota dotacji dla oddziałów przedszkolnych na 2021 rok
ZMIANY W FUNKCJONOWANIU URZĘDU
INFORMUJEMY, ŻE W ZWIĄZKU Z OBECNĄ SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ INTERESANCI URZĘDU GMINY DOMANICE I GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W DOMANICACH BĘDĄ OBSŁUGIWANI TYLKO W SALI NA PARTERZE, PO UPRZEDNIM TELEFONICZNYCZNYM UMÓWIENIU WIZYTY.
PROSIMY O TELEFONICZNE UMAWIANIE WIZYT:
URZĄD GMINY TEL. 25 63 129 82
GOPS TEL. 25 63 129 83 LUB 664 374 029
AGNIESZKA KARPIARZ JERZY ZABŁOCKI
KIEROWNIK GOPS WÓJT GMINY DOMANICE
Raport o stanie zapewnienia dostepności podmiotu publicznego za 2020
Ankieta dotycząca sposobu ogrzewania.
TRANSPORT NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19
Informacja o naborze na pracownika LGD Ziemi Siedleckiej
Ogłoszenie o naborze pracownika
Ogłoszenie o naborze pracownika-tablica ogłoszeń
Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2020 rok.
Podstawowa kwota dotacji dla oddzialow przedszkolnych na 2020 r.
W Wigilię (24.12.2020r.) Urząd Gminy Domanice będzie nieczynny.
Informacja o wynikach przeprowadzonego postępowania w sprawie udzielenia spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2021 roku.
Aktualizacja podstawowej kwoty dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2020 rok.
Zdalna szkoła +
Nazwa projektu:
„zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej ".
Wysokość dofinansowania:
Gmina Domanice uzyskała dofinansowanie w wysokości 55.000,00 zł brutto.
Opis projektu:
W ramach realizacji projektu, Gmina Domanice zakupiła 18 sztuk laptopów wraz z oprogramowaniem, które zostały przekazane do Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada 1918 Roku w Domanicach - Kolonii oraz do Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy I Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego w Olszycu Szlacheckim. Laptopy wraz oprogramowaniem będą wykorzystywane do celów edukacyjnych.
Finansowanie projektu:
Projekt jest sfinansowany na podstawie umowy o powierzenie grantu nr 8212551571 W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.
W ramach realizacji projektu do Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim zostało przekazanych 9 laptopów wraz z oprogramowaniem
W ramach realizacji projektu do Szkoły Podstawowej w Domanicach-Kolonii zostało przekazanych 9 laptopów wraz z oprogramowaniem
Zdalna szkoła
Opis Projektu
Nazwa projektu:
„Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego".
Wysokość dofinansowania:
Gmina Domanice uzyskała dofinansowanie w wysokości 45.000,00 zł brutto.
Opis projektu:
W ramach realizacji projektu, Gmina Domanice zakupiła 14 sztuk laptopów wraz z oprogramowaniem, które zostały przekazane do Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada 1918 Roku w Domanicach - Kolonii oraz do Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy I Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego w Olszycu Szlacheckim. Laptopy wraz oprogramowaniem będą wykorzystywane do celów edukacyjnych.
Finansowanie projektu:
Projekt jest sfinansowany na podstawie umowy o powierzenie grantu nr 2690/2020 W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.
W ramach realizacji projektu do Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim zostało przekazanych 5 laptopów wraz z oprogramowaniem
W ramach realizacji projektu do Szkoły Podstawowej w Domanicach-Kolonii zostało przekazanych 9 laptopów wraz z oprogramowaniem
Nabór wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2021 roku.
zalacznik_nr_1_do_uchwaly_xxxiii_189_2018
Informacja o możliwości skorzystania z programu pomocowego skierowanego do producentów świń
Konkurs dla rolników
Szczegóły pod adresem :
Prywatny las z dotacją z PROW
150 tys. zł premii dla młodego rolnika – nabór wniosków przedłużony
Posadź własny las i weź pieniądze – nabór wniosków dobiega końca
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Wójt Gminy Domanice informuje, że w związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi sieci wodociągowej w Domanicach, od dnia 28 lipca 2020 roku (wtorek) do dnia 31 lipca 2020 roku (piątek) oraz od dnia 3 sierpnia 2020 roku (poniedziałek) do dnia 5 sierpnia 2020 roku (środa) od godziny 9:00 do godziny 16:00 mogą nastąpić krótkotrwałe przerwy w dostawie wody.
Wójt Gminy Domanice
/-/ Jerzy Zabłocki
ARiMR: Łagodzenie skutków epidemii COVID-19 w sektorze przetwórstwa rybnego.
Zobacz
ARiMR: 300 tys. zł na odtworzenie potencjału gospodarstwa
Krajowy webinar Dotacje dla rolnictwa ruszył cykl szkoleń online - informacja prasowa
10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie
O nawadnianiu gospodarstw i nie tylko, czyli cykl szkoleń online dla rolników.
Aktualne dofinansowania na ekologiczne inwestycje na rok 2020.
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dla mieszkańców Powiatu Siedleckiego.
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 35/2020 Starosty Siedleckiego z dnia 26 czerwca 2020 r., od dnia 1 lipca 2020 r. punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego działające na obszarze powiatu siedleckiego wznawiają pracę w trybie stacjonarnym.
Zapisów na bezpłatne porady prawne można dokonywać:
- telefonicznie pod numerem tel. 25 644-72-17
- mailowo pod adresami: akaleta@powiatsiedlecki.pl lub tplatkowski@powiatsiedlecki.pl
- za pomocą systemu teleinformatycznego Ministerstwa Sprawiedliwości pod adresem https://np.ms.gov.pl/ (zakładka jest dostępna na stronie internetowej www.powiatsiedlecki.pl ).
Uwaga hodowcy ryb - można złożyć w ARiMR wniosek o dofinansowanie
Od 1 lipca - rolnicy, którzy w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 r. ponieśli szkody w hodowli ryb słodkowodnych mogą składać w ARiMR wnioski o dofinansowanie.
Czas na ich złożenie jest krótki – nabór potrwa tylko do 15 lipca 2020 r.
Ruszył kolejny nabór wniosków o tzw. pomoc suszową, jednak jest on adresowany do konkretnego sektora. Tym razem o wsparcie mogą wystąpić rolnicy prowadzący chów lub hodowlę ryb słodkowodnych.
Wnioski można składać tylko przez dwa tygodnie – ostatni dzień na ich złożenie to 15 lipca 2020 r.
Kto może złożyć wniosek?
O pomoc mogą starać się producenci rolni, którzy
O jaką pomoc można się ubiegać?
Stawka pomocy wynosi 300 zł na 1 ha powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi. Wysokość dofinansowania będzie ustalana jako iloczyn powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi oraz stawki pomocy na 1 ha tej powierzchni.
Przy czym wysokość pomocy dla jednego podatnika podatku rolnego nie może być większa niż równowartość w złotych 30 tys. euro.
Wsparcie będzie udzielane w ramach pomocy de minimis w sektorze rybołówstwa i akwakultury.
Jak złożyć wniosek?
Wnioski są przyjmowane w biurach powiatowych Agencji. Można je składać osobiście, o ile w danej placówce istnieje taka możliwość. Można je również dostarczyć do udostępnionych wrzutni - w tym przypadku do wniosku
należy dołączyć dane kontaktowe (adres e- mail bądź nr telefonu komórkowego), na które Agencja przekaże informację o przyjęciu wniosku. Dokumenty można też przekazać za pośrednictwem platformy ePUAP
lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.
Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej
Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.
Kto może otrzymać pomoc?
Co otrzymasz zgłaszając się do punktu?
Gdzie szukać pomocy?
Bezpłatna pomoc jest skierowana do osób, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.
Podstawowa kwota dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2020 rok.
Podstawowa kwota dotacji- oddziały przedszkolne
Materiał siewny 2020: finał naboru wniosków
W czwartek, 25 czerwca, upływa termin naboru wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za 2020 rok.
Rolnikom, którzy chcą skorzystać z tego rodzaju wsparcia, zostało już niewiele czasu na złożenie dokumentów w biurach powiatowych ARiMR. Można je także przekazać za pośrednictwem platformy ePUAP, przesłać na elektroniczną skrzynkę podawczą lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.
O dopłaty mogą się ubiegać rolnicy, którzy zużywają do siewu lub sadzenia materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany i posiadają działki rolne, na których uprawia się gatunki roślin objęte dopłatami o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 1 ha.
Dofinansowanie można uzyskać do następujących gatunków roślin uprawnych:
- zboża: jęczmień, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenica (twarda, zwyczajna), pszenżyto, żyto;
- rośliny strączkowe: bobik, groch siewny (odmiany roślin rolniczych), łubin (biały, wąskolistny, żółty), soja, wyka siewna;
- ziemniak.
Limit pomocy dla jednego producenta rolnego wynosi 20 000 euro w okresie trzech lat podatkowych, przy czym jeśli jest on powiązany osobowo lub kapitałowo z innym podmiotem, to limit ten dotyczy „jednego przedsiębiorstwa”.
Do 23 czerwca 2020 r. w ARiMR zarejestrowano ponad 29 tys. wniosków o dopłaty do zużytego materiału siewnego.
ARiMR Portal IRZplus
Wykaz osób fizycznych, którym udzielono pomocy publicznej w 2019r.
Informacja dot. odbioru odpadów wielkogabarytowych.
Nabory wniosków 2020 w LGD ZS
Odwołanie odbioru wielkogabarytów w Gminie Domanice w roku 2020 część I
Odbiór odpadów wielkogabarytowych w 2020 roku – I termin.
Informacja dot. odbioru odpadów wielkogabarytowych.
Informacja dot. braku numerów na budynkach mieszkalnych.
Zawiadomienie o Zebraniu Sołeckim w sprawie wyboru sołtysa w miejscowości Olszyc Szlacheckim.
Obwieszczenie Wojewody Mazowieckiego z dnia 30 grudnia 2019 r. o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2020r.
Informacja o zasadach wydobywania piasku i żwiru oraz wykonywaniu robót geologicznych.
Podstawowa kwota dotacji dla publicznych oddziałów przedszkolnych na 2019 rok
Odbiór i utylizacja odpadów zawierających azbest z posesji położonych na terenie Gminy Domanice.
Wójt Gminy Domanice informuje, że do dnia 10 stycznia 2020 r. w Urzędzie Gminy Domanice będą przyjmowane wnioski od mieszkańców gminy na odbiór i utylizację odpadów zawierających azbest z posesji położonych na terenie Gminy Domanice, na rok 2020.
Druki wydawane są w Urzędzie Gminy lub dostępne do pobrania poniżej:
1-Wniosek
2-Ocena stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest
3-Informacja o wyrobach zawierających azbest
4-Oświadczenie o pomocy publicznej
Wójt Gminy Domanice informuje, że w dniu 24 grudnia 2019 roku Urząd Gminy Domanice będzie nieczynny.
Wójt Gminy Domanice
/-/ Jerzy Zabłocki
Informacja o wynikach przeprowadzonego postępowania w sprawie udzielenia spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2020 roku.
Prace konserwatorskie pomnika upamiętniającego odzyskanie niepodległości zlokalizowanego na działce nr 1380 w Domanicach, pow. Siedlecki ujętego w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Domanice.
Ogłoszenie o naborze wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2020 roku.
Domanice,dn.24.07.2019r.
I N F O R M A C J A
Wójt Gminy Domanice zawiadamia wszystkich producentów rolnych z terenu Gminy Domanice, których gospodarstwa zostały dotknięte klęską suszy w 2019r, o możliwości zgłaszania swoich strat w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 sierpnia 2019r. jednak nie później niż do zbioru upraw.
Wnioski o szacowanie strat są dostępne w siedzibie Urzędu Gminy Domanice, na stronie BIP Domanice oraz na stronie Urzędu Gminy Domanice.
Wnioskodawca powinien dostarczyć do tut. Urzędu wypełniony wniosek o oszacowanie strat oraz dołączyć wydruk wniosku o płatność obszarową złożony w 2019r.do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Wójt Gminy
/ -/ Jerzy Zabłocki
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że dnia 28 czerwca o godz. 11:00 przed budynkiem Urzędu Gminy będzie realizowana nowa akcja informacyjna – dotyczącą programu 500 plus.
Do akcji promocyjnej zapraszam samorządowców oraz Kierowników GOPS, MOPS, PCPR – w kontekście udzielania odpowiedzi na pytania mieszkańców.
Bus 500 plus to specjalna akcja promocyjno-informacyjna Urzędów Wojewódzkich, w trakcie której specjalne oznakowane samochody będą odwiedzały gminy leżące na terenie Delegatury Siedlce..
Podczas wizyty mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje na temat programu, a także pomoc w wypełnieniu wniosku. Dodatkowo zainteresowani otrzymają ulotki i inne materiały informacyjne.
Program „Rodzina 500 plus” to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Nowy Program zakłada 500 zł na każde dziecko począwszy od pierwszego bez konieczności spełniania kryterium dochodowego.
Z wyrazami szacunku
Anna Kaszuba
Kierownik Delegatury
Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego
w Siedlcach
KOMUNIKAT O OGRANICZENIU ZUŻYCIA WODY
Podstawowa kwota dotacji na 2019 rok I aktualizacja.
Podstawowa kwota dotacji na 2019 rok I aktualizacja.
Wykaz osób fizycznych, którym udzielono pomocy publicznej w 2018 r.
Informacji o możliwości korzystania z rehabilitacji przez rolników ubezpieczonych w KRUS.
Informuję, iż w Wielki Piątek, 19 kwietnia 2019 r. Urząd Gminy Domanice będzie czynny od godz. 7.30 do godz. 14.00.
WÓJT
Jerzy Zabłocki
Podstawowa kwota dotacji na 2019 rok.
Podstawowa kwota dotacji 2019r.
URZĄD GMINY DOMANICE W DNIU 24.12.2018r. (WIGILIA) BĘDZIE NIECZYNNY.
ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.
WÓJT
/-/ Jerzy Zabłocki
Podstawowa kwota dotacji dla przedszkola na 2018 r. – aktualizacja II
Podstawowa kwota dotacji-aktualizacja II
D E C Y Z J A zezwalająca na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.
Informacja o wynikach przeprowadzonego postępowania w sprawie udzielenia spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2019 roku.
Ogłoszenie o naborze wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2019 roku.
Załącznik nr 1 do uchwały NR XXXIII/189/2018
Informacja Wójta Gminy Domanice – szacowanie szkód w gospodarstwie rolnym - susza.
Informacja Wójta Gminy Domanice
Informacja w sprawie powołania Inspektora Ochrony Danych w Urzędzie Gminy Domanice.
Informacja o wynikach przeprowadzonego postępowania w sprawie udzielenia spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2018 roku.
Podstawowa kwota dotacji dla przedszkola na 2018 rok- aktualizacja I.
OGŁOSZENIE o naborze wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2018 roku
2. Wniosek o przyznanie dotacji celowej dla spółek wodnych z budżetu Gminy Domanice.
3. Uchwała Nr XXXIII/189/2018 Rady Gminy Domanice z dnia 28 marca 2018 roku.
4. Sprawozdanie z realizacji zadania.
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2018 roku.
Ogłoszenie o turnusach dzieci rolników.
Wniosek o rehabilitację 2018r.
Załacznik nr 2 o stanie zdrowia dziecka 2018r.
Podstawowa kwota dotacji dla przedszkola na 2018 rok.
„Konsultanci Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Siedlcach zapraszają 6 grudnia 2017 r. w Urzędzie Gminy Domanice, Domanice 52, 08-113 Domanice, w godzinach 9:30 – 12:30; na bezpłatne konsultacje dotyczące funduszy unijnych w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego”
Każdy zainteresowany pozyskaniem dofinansowania na realizację własnych pomysłów będzie mógł dowiedzieć się więcej na temat funduszy unijnych na lata 2014-2020. W ramach konsultacji zostaną omówione m.in. warunki oraz możliwości pozyskania dotacji. Konsultacje dedykowane są przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego (JST), przedsiębiorcom oraz wszystkim zainteresowanym tematykę funduszy unijnych.
Podstawowa kwota dotacji dla przedszkola na 2017 rok – aktualizacja II
podst_kwota_dotacji_aktualizacja _x_2017
OGŁOSZENIE o naborze wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2018 roku.
1. Ogłoszenie
2. Wniosek o przyznanie dotacji celowej dla spółek wodnych z budżetu Gminy Domanice.
3. Uchwała Nr VI/34/2015 Rady Gminy Domanice z dnia 18 maja 2015 roku.
Apel do hodowców świń
INFORMACJA O ZAKAZIE UPRAWY MAKU I KONOPII WŁÓKNISTYCH.
Podstawowa kwota dotacji dla przedszkola na 2017 rok - aktualizacja.
Domanice-nowe stawki za ścieki wprowadzane do urządzeń kanalizacyjnych.
Podstawowa kwota dotacji dla przedszkola na 2017 rok.
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników- ubezpieczonych w KRUS.
Informacja o wynikach przeprowadzonego postępowania w sprawie udzielenia spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2017 roku.
Domanice-ogłoszenie
Ogłoszenie Wójta Gminy Domanice
KOMUNIKAT
Komunikat Wójta Gminy Domanice
OGŁOSZENIE o naborze wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2017 roku.
1. Wniosek o przyznanie dotacji celowej dla spółek wodnych z budżetu Gminy Domanice.
2. Uchwała Nr VI/34/2015 Rady Gminy Domanice z dnia 18 maja 2015 roku.
Wniosek o dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianego pracownika
Badania Struktury Gospodarstw Rolnych (R-SGR)
Stanowisko Rady Gminy Sanniki
Informacja dotycząca przeprowadzenia inspekcji w związku z realizacją Projektu OZE na terenie Gminy Domanice.
Informacja dotycząca inspekcji OZE
Prezentacja instalacji odnawialnych źródeł energii.
Informacja o wynikach przeprowadzonego postępowania w sprawie udzielenia spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2016 r.
Zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Domanice do zapoznania się z projektem GMINNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W GMINIE DOMANICE NA 2016 ROK.
Uchwła ws gminnego programu profilaktyki i rozwizywania problemów alkoholowych Domanice 2016
Projekt Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Domanice na lata 2016-2019.
Program przeciwdziałania narkomanii 2016-2019 Domanice
Zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Domanice do zapoznania się z Projektem Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2016-2020.
GMINNA STRATEGIA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH - aktualizacja
Uchwała do przyjęcia GSRPR na lata 2016-2020
Zarządzenie w sprawie powołania zespołu do opracowania strategii
Zarządzenie Nr 61 / 2015 Wójta Gminy Domanice z dnia 27 listopada 2015roku
w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy w 2015roku, przysługującego w zamian za święto przypadające w wolną sobotę 26 grudnia 2015r. dla pracowników Urzędu Gminy Domanice.
Konsultacje społeczne
Zaproszenie do konsultacji społecznych w sprawie ˝Programu współpracy Gminy Domanice z organizacjami pozarządowymi˝
Zaproszenie do konsultacji społecznych
Roczny-program-wspolpracy na 2016r.
Uchwała ws rocznego prorgamu współpracy z organizacjami pozarządowymi 2016 Domanice
OGŁOSZENIE o naborze wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2016 roku.
1. Wniosek o przyznanie dotacji celowej dla spółek wodnych z budżetu Gminy Domanice.
2. Uchwała Nr VI/34/2015 Rady Gminy Domanice z dnia 18 maja 2015 roku.
INFORMACJA o wynikach przeprowadzonego postępowania w sprawie udzielenia spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2015 roku
Informacja_sp_wodna_dotacja_2015.pdf
OGŁOSZENIE o naborze wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Domanice w 2015 roku
1. Wniosek o przyznanie dotacji celowej dla spółek wodnych z budżetu Gminy Domanice
2. Uchwała Nr VI/34/2015 Rady Gminy Domanice z dnia 18 maja 2015 roku
WYKAZ OSÓB FIZYCZNYCH, KTÓRYM UDZIELONO POMOCY PUBLICZNEJ W
2014 r.
Wójt Gminy Domanice ogłasza wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży OBRĘB WSI DOMANICE
Wykaz nieruchomości do sprzedaży
Komunikat w sprawie uzupełnienia składów TKW
Zgodnie z art.7ust. 3 i 3a ustawy z dnia 13 września 1996r o utrzymaniu czystości i porządku w gminach( Dz.U.z 2005r.Nr 236, poz.2008) podaje się do publicznej wiadomości wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług w zakresie:
1. Ochrony przed bezdomnymi zwierzętami,
Wymagania:
Zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami.
1. Określa się następujące wymagania i obowiązki dla przedsiębiorców ubiegających się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami:
1) dysponowanie nieruchomością wraz z obiektami i urządzeniami technicznymi do prowadzenia działalności objętej zezwoleniem,
2) posiadanie pojazdu przystosowanego do przewozu zwierząt, zapewniajacego ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych,
3) posiadanie sprzętu do wyłapywania i obezwładniania zwierząt,
4) zapewnienie odpowiedniej ochrony osobistej dla osób wyłapujących zwierzęta.
2. Sprzęt do wyłapywania i obezwładniania zwierząt nie może powodować u nich urazów oraz musi być bezpieczny dla zwierząt.
3. Klatki do transportu zwierząt powinny być odpowiednio duże, by umożliwić przyjęcie przez zwierzę swobodnej pozycji.
4. Pracownicy obsługujący urządzenia do wyłapywania zwierząt powinni zostać przeszkoleni w jego oobsłudze oraz przejść szkolenie z zakresu BHP
Wójt Gminy
Jerzy Zabłocki
Zgodnie z § 1 Zarządzenia Nr 40/2010 Wójta Gminy Domanice z dnia 10 grudnia 2010 roku w dniu 24 grudnia br. (piątek) Urząd Gminy będzie nieczynny
Publikacja dnia: 18.05.2023
Dokument z dnia: 18.05.2023
Dokument oglądany razy: 5317